|
|||||||||||||||||||
Hírlevél 2008
Január I Február I Március I Április I Május I Június I Július I Augusztus I Szeptember I Október I November I December
Hírlevél 2009
Január I Február I Március I Április I Május I Június I Július I Augusztus I Szeptember I Október I November I December
Hírlevél 2010
Január I Február I Március I Április I Május I Június I Július I Augusztus I Szeptember I Október I November I December
Hírlevél 2011
Január I Február I Március I Április I Május I Június I Július I Augusztus I Szeptember I Október I November I December
Hírlevél 2012
Január I Február I Március I Április I Május I Június I Július I Augusztus I Szeptember I Október I November I December
Egyéb aktuális :
Meghívó! "Értékünk a gyeremek" Szülői - Nevelői fórum
A fórum célja, hogy erősítsük a szakmaközi együttműködést a gyermekeket nevelő intézmények (Biztos Kezdet Gyerekház, Óvoda, Iskola) pedagógusai között. A célunk, hogy a gyerekek érési és tanulási folyamatait segítve közös szemléleti alapról induljunk ki és valóban a felmenő rendszer biztosított legyen az "élethosszig tartó tanulás" folyamatában. A Fórum nyitott a gyermekek szülei számára is, mert a gyermekek fejlődésében elsősorban a szülői minta, a családi szocializáció a meghatározó. A családdal való szoros együttműködés nélkül csekély előrelépést tehetünk Mi pedagógusok, kisgyermeknevelők a gyermekek egészséges autonóm felnőtté válás folyamatában. Részletek...
Közösségre kiéhezve!
Hegyszentmártonban, mint Baranyában még 4 helyen, befejeződött a Biztos Kezdet Gyerekház - uniós pályázat, az ESZA társfinanszírozásával - 3 éve. A program filozófiája szerint, amit a nyugati közgazdaságtudomány már régen igazolt, a 0-3 éves gyermekkel való foglalkozás a legjobban megtérülő befektetés az iskolai kudarcok elkerülésére, és a magasabb iskolai végzettség elérésére. A polgármester asszony Jakab Gézáné, él minden pályázati lehetőséggel, tudván, hogy csak komplex beavatkozásokkal lehet változásokat elérni. Saját konyhával rendelkeznek, saját kertészetük van és az utat is javítják. A faluban senki sem él segélyből, mindenki dolgozik. További fejlesztéseknek köszönhetően még több embernek nyílik a jövőben visszakerülni a munkaerőpiac világába. Helyben csak a gyerekház, illetve a faluház biztosít játékos és szórakoztató programokat a család minden tagja számára. A kicsi gyermekekkel különös gonddal törődnek, amivel a saját jövőjüket alapozzák meg. Nagy élet, rengeteg közösségi programot szerveznek a gyermekházba. A közösségi programokon a kicsik mellett az „egész falu” részt vesz. Kiéheztek a közösségi programokra! Az sem baj, ha a vetélkedőn egy mondókát kell elmondaniuk, vagy énekelniük kell egy gyermekdalt. A környező falvakból is nagy lett az érdeklődés a családi vetélkedők, játékos sport rendezvények iránt. Több érdeklődő vendég tette tiszteletét a Gyerekházban. Szoros együttműködésben segítik egymást a gyerekházak. A Derűs Gyermekkor Alapítvány a nyilvánosság biztosításában, a faceebok oldalon való megosztásban segíti népszerűsíteni a hegyszentmártoni gyerekház szakmai munkáját. Közzé tett PR filmek: http://www.derusgyermekkor.hu/?hegyszentmartoni-biztos-kezdet-gyerekhaz,118
További részletes beszámolók adnak betekintést a hegyszentmártoni gazdag program kínálatba: http://www.biztoskezdet.hu/site/article/section/1/id/382
http://www.biztoskezdet.hu/site/article/section/94/id/388
http://www.biztoskezdet.hu/site/article/section/102/id/253
2012.07.31, Hegyszentmártoni zárókonferencia: programismertető, jelentkezési lap
Közreműködő szervezet az ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.(1134 Budapest, Váci út 45. „C”épület)
A projekt rövid bemutatása: A projekt az alacsony foglalkoztatási eséllyel rendelkező, munkavállalásukban korlátozott emberek önálló életvitelének, foglalkoztathatóságának és társadalmi integrációjának javítására irányul, az önálló életvitelhez és a munkavállaláshoz szükséges kulcskompetenciák megerősítése révén. A projekt keretében „C+E” kategóriás jogosítvány megszerzésére irányuló képzést szervezünk, kiegészítve tehergépkocsi vezető alapképesítő szaktanfolyammal, munka-erőpiaci, számítógép és internet használata tréninggel, illetve a munkáltatók részére szemléletformálást segítő képzéssel. A képzést a Sellyei kistérség összes településének bevonásával valósítjuk meg, 35 településről 41 főt képzünk, ezzel is hozzájárulva a munkanélküliség igen magas arányának csökkenéséhez.
A fejlesztés közvetlen célcsoportja a munkanélküli ellátásban nem részesülő regisztrált álláskeresők, és inaktív emberek, akik alacsony iskolai végzettségűek, vagy elavult, nem piacképes szakképzettséggel, végzettséggel rendelkeznek.
A szakmai megvalósítók a projekt során a közbeszerzés eljárással kiválasztott járművezetői képzést nyújtó szervezet, aki a „C+E” kategóriás jogosítvány megszerzésére irányuló képzést bonyolítja le kiegészítve tehergépkocsi vezető alapképesítő szaktanfolyammal. A Szociális Háló Egyesület a munka-erőpiaci, a számítógép és internet használata tréninget, valamint az egyéni fejlesztési tervek és a mentorálás feladatait látják el.
Szakmai megvalósító még a Sue-Frame Bt. is, feladata a projekt célcsoportja és a képzők hatékony együttműködésének biztosítása, a képzési feladatok koordinálása, felügyelete, a projekt szakmai előrehaladásának, ütemezésének biztosítása, projektmenedzserrel és pénzügyi vezetővel való közös munka, közreműködés a beszámolók, pénzügyi jelentések elkészítésében.
A projekt 100%-ban pályázati forrásból valósul meg, mely takarja a közbeszerzés, a menedzsment és a szakmai vezető, valamint a szakmai megvalósításhoz kapcsolódó költségeket.
Az előkészítéshez kapcsolódó feladatok a helyzetelemzés és a szükségletfelmérés, amelyeket a projektgazda, az Ormánságfejlesztő Társulás Egyesület a közhasznú tevékenységei során valósított meg. A projekt szervezésével, a toborzással és képzésen résztvevők kiválasztásával kapcsolatos feladatokat a Társulás két munkatársa végzi.
|